Mezinárodní den památek na Zvíkově

Mezinárodní dem památek a sídel (International Day for Monuments and Sites) se každoročně slaví 18. dubna po celém světě a přináší s sebou celou řadu aktivit.

U příležitosti oslav Mezinárodního dne památek a historických sídel (18. dubna) jihočeské památky ve správě Národního památkového ústavu - územní památkové správy v Českých Budějovicích zvou během víkendu 22. – 23. 4. 2017 k návštěvě speciálních kastelánských prohlídek i běžně nepřístupných prostor, chybět nebude ani zvýhodněné vstupné.

Na Zvíkově bude v sobotu a neděli 22. - 23. 4. 2017; 9:30 – 15:30

  • možnost uplatnit tzv. reciproční vstupenku (platí pro objekty zámek Červená Lhota, Dačice, Hluboká, Jindřichův Hradec, Kratochvíle, Třeboň a Vimperk, na hradech Nové Hrady, Rožmberk a Zvíkov a v klášteře Zlatá Koruna)
  • vstup zdarma pro děti od 6 do 15 let, studenty do 26 let po předložení průkazu, seniory starší 65 let a držitele průkazů ZTP

Princip reciproční vstupenky: Každý, kdo vstupenkou doloží, že dne 22. 4. 2017 nebo 23. 4. 2017 navštívil jeden z výše uvedených památkových objektů ve správě Národního památkového ústavu - územní památkové správy v Českých Budějovicích (NPÚ ÚPS ČB), bude mít vstup na jednu z prohlídkových tras na dalším památkovém objektu ve správě NPÚ ÚPS ČB ZDARMA! Neplatí pro hromadné skupiny nad 5 osob a zájezdy!